Solana (SOL) Fiyatı Daha da Fazla Etkilenebilir, İşte Nedeni

FTX borsası ve Alameda fonu etrafındaki durum piyasada bir felakete neden oldu, ancak Ethereum ve Bitcoin bunu nispeten iyi idare ederken, Solana gibi varlıklar kullanıcıların beklediğinden daha fazla sorun yaşayabilir.

Yaklaşık 320 milyon dolar değerinde 18 milyondan fazla Solana coin, staking’den çıktıktan sonraki 24 saat içinde kripto para piyasasına girecek.

Solana (SOL) Fiyatı Daha da Fazla Etkilenebilir, İşte Nedeni 2
Kaynak: Solana Explorer

FTX ve Alameda fonu, bir dizi OTC anlaşmasıyla 2018-2019’da SOL’u satın aldı. Her iki şirketin de ortalama girişi yaklaşık olarak bir doların onda biri seviyesindeydi ve bu da, eylemleri Solana’nın fiyatını 10$ eşiğinin altına itecek olsa bile, şirkete muazzam kazançlar sağlıyor.

Bununla birlikte, FTX ve onunla ilgili diğer taraflar, yarın sabaha kadar kilidi açılacak olan kripto paraların yardımı olmadan bile Solana’yı felaket fiyat seviyelerine itmeyi başardı.

Solana yatırımcıları, son üç gün içinde %54’lük bir düşüş gördü ve fiyatının yazının yazıldığı sırada daha da düşmesine neden oldu.

Bahsedilen 18 milyon SOL’a ek olarak, pazarın 1,7 milyonluk Solana balinası tasfiyesine hazır olması gerekir; balina, iki milyon SOL teminatına karşılık 30 milyon USDC borç aldı. Kredisinin toplam %96,7’si şu anda piyasada hızla değer kaybeden kripto para birimi tarafından destekleniyor.

Teknik olarak, tasfiye zaten tetiklendi ve borç kullanımı tasfiye eşiğini %50’den fazla büyük ölçüde aştı, bu da yaklaşık 2 milyon SOL’nin tasfiyesini bir zaman sorunu ve Solana ağının ağ tıkanıklığı ile başa çıkma yeteneği haline getiriyor.

Yazım zamanında, Solana son 24 saat içinde %28’lik bir fiyat düşüşüyle 20 $’dan el değiştiriyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   En İyi 20 Dogecoin Balinası Daha Fazla DOGE Biriktiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu