Son Dakika: KYC Belgeleriniz Çalınmış Olabilir! - BTC MAGAZİN

Son Dakika: KYC Belgeleriniz Çalınmış Olabilir!

“Dread” adlı bir karanlık ağ pazarında, “ExploitDOT” u kullanan bir Hacker’ın, borsa müşterilerinin kimlik doğrulaması olarak bilinen KYC verilerini satmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Bilgisayar korsanının Temmuz 2018’den bu yana çevrimiçi olduğu ve KYC için kullanılan kimlik kartları ve ehliyetleri de dahil olmak üzere – Bittrex, Poloniex ,Binance, Bitfinex gibi en iyi borsa kullanıcılarından gelen belgeleri hacklediğini iddia ettiği bir reklamı var.

Veriler, 100.000 veya daha fazla belge için 10 dolara satılıyor, toplu alım yapanlar için indirim uygulanmış. 25.000’den fazla sipariş için 1000 dolar talep ediliyor. Hala çevrimiçi olan karanlık ağdaki reklam bir siber güvenlik uzmanı tarafından doğrulandı. İşte ilgili reklamın görüntüsü:

KYC bilgilerinin satışı için verilen bu reklamı doğrulayan ve  anonim kalmayı seçen bu siber güvenlik uzmanı, satıcı olarak ilan veren kişiyle iletişime geçtikten sonra, sızan belgelerin meşru olduğuna dair kanıt olarak ondan üç adet ücretsiz numune alabildiğini belirtti.

Kanıt olarak, siber güvenlik uzmanı, “Binance” kelimesi ve resmin çekildiği tarih ile bir kağıt parçası tutan kişilerin resimlerini aldı. Bu resimlerdeki kişilerin yüzlerinin, kimlik kartları veya ehliyetlerinin açık olduğunu iddia etti.

Saldırıya uğrayan verilerin satıcısı, her ülkedeki kripto para birimi borsalarındaki insanlardan gelen belgelere sahip olduğunu iddia ediyor.

Güvenlik uzmanının e-posta yoluyla Binance ile konuyla alakalı iletişime geçtiği ve borsa tarafından sunulan belgelerde tutarsızlıklar olduğu iddia edildi.

Borsa sözcüsü, iddiaya göre , izinsiz erişime dayalı bu bilgilerin sadece teori olduğunu ve sistemlerine yetkisiz erişim izi bulunmadığını belirtti. Belirsizlik devam ederken ne kadar belgenin sızdırılmış olduğu ve hacker’in bu belgeleri kaç kişiye sattığı henüz bilinmiyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu