Stellar Blockchain’i, Dünyanın En Büyük İkinci Stablecoinine Ev Olacak

  • USDC stablecoin, işlemleri hızlandırmak için önümüzdeki yıl Stellar blokzincirinde piyasaya sürülecek.

Piyasa değeri açısından en büyük ikinci stabilcoin olan USD Coin (USDC), 15 Ekim’de yapılan bir duyuruya göre, 2021 yılının 1. çeyreğinde Stellar blokzincirinde piyasaya sürülecek.

USDC’yi ilk yayınlayan Circle, stabilcoinin yeni sürümünü; API hizmetleri paketine getirecek.

Örneğin, çoklu zincir takası olan API aracı, farklı blok zincirleri arasında USDC tokenlerinin kolayca değiştirilmesine izin verir. Şimdiye kadar USD Coin, Ethereum blokzincirinde ve Algorand blokzincirinde destekleniyor.

CoinMarketCap verilerine göre USDC şu anda piyasa değeri açısından 13. en büyük stabilcoin olarak sıralanmaktadır. Dolaşımdaki arzı 2020’de %627’nin üzerinde yükseldi.

Tamamen denetlenmiş ve mevzuata uygun olan stabilcoin (USDC), Ekim 2018’de Circle ve Coinbase tarafından ortaklaşa piyasaya sürüldü.

İki şirket, CENTER konsorsiyumunu kurdu ve USDC yalnızca ilk girişimleri oldu.

Nihai hedefi, internetteki fiat para birimleri için blokzinciri tabanlı bir standart oluşturmaktır.

Stellar Vakfı’nın CEO’su Denelle Dixon, ortaklığı Stellar için “büyük bir gelişme” olarak lanse ederken, USDC’nin havale ve uluslararası ödemelere genişlemesine izin vereceğini ekliyor.

Stellar, Mt. Gox kurucusu ve eski Ripple CTO’su Jed McCaleb tarafından; fiat para birimlerinde sınır ötesi ödemeler için aracı olarak hareket etmek üzere Temmuz 2014’te kuruldu.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar (Hayır)

Cevap bırakın