Temmuz Ayının Popüler DeFi Tokenları

DeFi, bankalar ve merkezi kurumlar yerine güvenli blok zincirlerine dayanan, gelişmekte olan bir teknolojidir. Bu sistemle merkezi kurumlar ve bankaların finansal hizmetler üzerindeki kontrolü ortadan kalkar. İnternet bağlantısı olan herkes kolayca DeFi teknolojisini kullanabilir, herhangi bir onaya ihtiyaç yoktur. Diğer finans şirketlerinin hizmetlerini kullanmak için talep ettikleri ücretlerin hiçbiri talep edilmez. Paranız, anahtarı sadece size ait olan bir dijital cüzdanda tutulur, yani varlıklarınızı bir bankaya emanet etmeniz gerekmez. Birkaç saniye içinde finansal işlemler ve para transferi yapabilirsiniz. Kulağa harika gelen bu sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek için Temmuz ayının popüler DeFi tokenları listesini derledik.

BarnBridge (BOND)

Temmuz Ayının Popüler DeFi Tokenları 2
BarnBridge (BOND)

BarnBridge, Twitter hesabında yaptığı açıklamada protokolün ikinci versiyonunun yolda olduğunu ve daha kısa vadelere sahip havuzlara sahip olacağını duyurdu. DeFi endüstrisi ve kriptolar volatil şekilde hareket ederken insanların varlıklarını uzun süre kilitlemekten rahatsızlık duyabileceğini düşünen proje, daha kısa vadelere sahip havuzlar sunmaya karar verdi. Buna karşılık olarak yine bir düşüş trendine giren piyasada harika bir yükseliş yaşadı. Son 30 günde %639,3 değer kazanan BOND token şu anda $20,93 fiyatında.

Nest Protocol (NEST)

Temmuz Ayının Popüler DeFi Tokenları 3
Nest Protocol (NEST)

Nest Protocol, Ethereum ağında bir merkeziyetsiz fiyat oracle’ıdır. Büyüyen DeFi piyasasında sürekli daha fazla müşteriye ulaşmayı amaçlayan protokol, Chainlink’in izinden ilerliyor. Trava Finance ile işbirliği yapan Nest Protocol, artık kullanıcılar tarafından oluşturulan ve birden çok kredi havuzu sunan yenilikçi modele dayalı merkeziyetsiz kredi piyasasına da fiyat temin edecek. Trava, kredi puanlarını hesaplamak, havuz parametrelerini optimize etmek ve daha fazlasını yapmak için blok zinciri analizi gerçekleştirmektedir. Tüm bunların sonucunda kullanıcıların riski azalırken kâr seviyeleri artar. Lending işlemi zincirler arasıdır. $0,0331 fiyatındaki NEST token son 2 haftada %5,8 değer kazanmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Mayıs Ayında Takip Edilmesi Gereken Meme Tokenlar

VVS Finance (VVS)

Temmuz Ayının Popüler DeFi Tokenları 4
VVS Finance (VVS)

VVS Finance, Cronos ağının en büyük ve bilinen DeFi protokolüdür. Cronos ağı, Crypto.com tarafından geliştirilmiştir. Protokol, likidite sağlayıcılar için cazip getiriler ve düşük ücretler ile anında takas işlemleri sunma amacıyla geliştirilmiştir. Borsada toplanan takas ücretlerinin üçte ikisi havuzlara likidite sağlayanlara dağıtılır. VVS ödülleri kazanmak için protokolün Crystal Farms isimli staking mekanizması da vardır. VVS Finance’ta 1,5 milyar dolara yakın TVL vardır ki bu Cronos ağının yarısından fazlası demektir. Protokol desteklediği varlıklara TUSD, DOGE, SHIB ve ADA’yı eklediğinde TVL’de büyük bir artış yaşanmıştır. Geçtiğimiz 14 günde %7 yükseliş yaşayan VVS token $0,00000671’dan işlem görmektedir.

Spell (SPELL)

Temmuz Ayının Popüler DeFi Tokenları 5
Spell (SPELL)

Spell, Abracadabra.money’in native tokenıdır. Abracadabra.money, kripto teminat vererek Magic Internet Money (MIM) isimli stablecoin ödünç alınabilen bir merkeziyetsiz protokoldür. Protokol MIM dışında Magic Internet Gold (MIG) isimli stablecoini de desteklemektedir ki bu token altın onsuna sabitlenmiştir. Protokolde farming ve kaldıraç fırsatları da mevcuttur. Ekosistemin içindeki özellikler kullanılarak düşük riskle ortalamaya göre iyi kâr etme olanağı vardır. Önceki aya göre %23,4 değerlenen SPELL token şu anda $0,00104 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu