Terra Kurucusu Do Kwon, Güney Kore’ye mi ABD’ye mi Teslim Edilecek?

Terraform Labs’ın Kurucu Ortağı Do Kwon, Karadağ’da milyarlarca dolarlık dolandırıcılık iddiasıyla tutuklandı. Bununla birlikte, Güney Koreli ve ABD makamları şimdi uluslararası kripto kaçağının iadesini istiyor.

Kwon İade Edilecek mi?

Raporlara göre, Bakan Marko Kovac, Do Kwon ve dolandırıcılık iddiasıyla tutuklanan diğer bir şüphelinin Güney Kore veya ABD’ye iade edilebileceğini belirtti. Kwon, ABD tarafından kripto pazarını yerle bir eden 40 milyar dolarlık çöküşle bağlantılı olarak aranıyor.

Ancak, bir Karadağ mahkemesi Do Kwon ve diğer sanıklara yasal işlemler için 30 gün süre verdi. Daha önce Güney Kore, Interpol’den “kırmızı bülten” dağıtmasını istedi. Bu, Interpol’ün 195 üye ülkesinin uluslararası kripto kaçağını bulmasına yol açtı.

Terra Co’nun kurucusu, sahte Kosta Rika pasaportları kullanarak Dubai’ye gitmeye çalışırken Podgorica Havalimanı’nda tutuklandı. Sırbistan’da saklandığı ancak Karadağ’a taşındığı bildirildi. Koreli müfettişler, nerede olduğunu takip etti ve Sırp makamlarına onu tutuklamaları için bilgi verdi.

Bu arada, Do Kwon’un ne zaman ve hangi ulusa teslim edileceği henüz belli değil.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   LFG Rezervlerini Sattığını Açıkladı, LUNA ve UST Düşüşe Geçti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu