Tether 120 Milyon USDT Daha Bastı - BTC MAGAZİN

Tether 120 Milyon USDT Daha Bastı

  • Whale Alert, Binance borsasına yapılan son derece büyüklükteki USDT işlemlerini ve Bitcoin 10.000$’ı ihlal etmeye hazırlanırken 120 milyon USDT daha basıldığını bildirdi.

Bitcoin, 10.000 dolarlık direnç seviyesini aşmaya hazırlanıyor. Bu arada, Tether, USDT stabilcoininden basmaya devam ediyor.

Birçok kripto topluluğu üyesi, popüler dolar destekli stabilcoinin BTC fiyat hareketiyle yakından bağlantılı olduğuna inanıyor ve bazıları Bitcoin’in yükselmesini beklerken, diğerleri USDT’nin herhangi bir gerçek ABD doları tarafından desteklenmediğini söylüyor.

Bugün, en büyük kripto borsası Binance, muazzam miktarda USDT aldı ve Whale Alert, başka bir büyük USDT tutarının – 120 milyon – basıldığını tweetledi.

Ancak bu kez Binance tarafından alınan USDT, Tron blok zincirinde işlem gördü.

Binance 108 Milyon USDT-Tron Aldı

Whale Alert, Binance adreslerine yapılan iki mamut büyüklüğünde USDT transferini fark etti. İşlemlerin detayları, madeni paraların Tron blok zincirinde basıldığını söylüyor. Binance, kurucusu CZ , görünüşe göre, kullanıcıların genellikle Binance ve Tron’u birlikte çalışmakla suçladığının farkında. Bu yüzden bu işlemlerle ilgili şeffaflık vurgusu yaptı.

Yine de CZ, Twitter kullanıcılarından USDT’nin aslında ABD doları tarafından desteklenmediğini iddia ettikleri yanıtlar aldı ve kullancıların çoğu bu stabilcoini bir ‘scam’ olarak adlandırdı.

Tether 120 Milyon USDT Daha Bastı

Bugünün başlarında, Whale Alert, Tether Hazinesi’nden (Tether Treasury) 120 milyon USDT’nin daha basıldığını bildirdi. Kullanıcılar, yorumlarda Tether’ın yeni USDT paralarını istediği gibi basabileceğini belirtti.

Ancak, Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino devreye girdi ve bunun Ethereum Ağı’nda bir envanter yenilemesi olduğunu söyledi.

Kullanıcılar, alaycı yorumlarında, son zamanlarda Tether’i Fed Reserve ile karşılaştırıyorlar ve USDT’nin, Fed, QE program girişimi için USD bastığı gibi durmadan baskı (para bastığı) yaptığını ima ediyorlar,

Daha sonra Tether Treasury’den bilinmeyen bir cüzdana 11 milyon USDT gönderildi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu