Ünlü Analistten Bitcoin İçin Düşüş Uyarısı; Bu Seviyelere Dikkat!

Çarşamba günü, yatırımcılar ABD ekonomisinin işaretlerini yakından izlerken Bitcoin (BTC) 27.000 dolar civarında seyretti.

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi şu anda 27.144 dolar seviyesinde işlem görüyor ve günlük bazda yaklaşık %0,4 yükseliş gösteriyor. BTC fiyatı son 24 saat içinde 26.572 dolar ile 27.234 dolar arasında dalgalandı.

Bu durumda, kripto analisti Ali Martinez, Bitcoin fiyatının gelecekteki yönelimi belirleyebilecek önemli seviyelere dikkat çekti.

Ali’nin yeni bir tweet’inde, tüm gözlerin en önemli destek seviyesi olan 26.490 dolar seviyesinde olduğunu belirtti ve bu seviyenin üzerinde tutunamamasının daha sert bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini ve fiyatın 24.100 dolar veya 23.190 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini ifade etti.

Bitcoin’in yukarı yönde ise 28.180 dolar ile 28.990 dolar arasında güçlü bir dirençle karşılaşacağını belirtti, burada 1,24 milyon adrese ait 973.220 BTC alındığı tespit edildi.

Bitcoin balinaları arasında birikim eğilimi gözlemleniyor, özellikle 1.000 ila 10.000 BTC’ye sahip olanlar kategorisinde. On-chain analitik firması Santiment, bu büyük Bitcoin sahiplerinin son beş haftada toplamda 84.897 BTC biriktirdiğini rapor etti.

Santiment analistlerine göre, Bitcoin’in ana büyük balina adres seviyesi son 5 haftadır sürekli birikim yapıyor ve fiyatlar durgunken bu süre zarfında toplamda 84.897 BTC biriktirildi. Ocak ayındaki önceki birikim döngülerinde fiyatlar %34,4 artmıştı.

BTC için olumlu haberlerden biri ise en büyük stabilcoin olan USDT’nin rezervlerini yöneten Tether’in yeni yatırım stratejisini paylaşması oldu. Tether, bu ay itibarıyla net işletme karının %15’ine kadarını Bitcoin (BTC) satın almaya düzenli olarak ayıracağını duyurdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) Fiyatı Daha da Düşebilir, İşte Nedeni!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu