Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Halving Sonrası İçin Ethereum Fiyatı Tahminini Paylaştı

2024’ün ortalarına doğru gerçekleşmesi beklenen Bitcoin’in Halving olayına yaklaşırken, sektörün ikinci devi olan Ethereum’un bu olaydan nasıl etkileneceği merak konusu. Bitcoin’in bu önemli etkinliği, genel kripto piyasası üzerindeki etkileriyle bilinir ve bu, Ethereum’un fiyat hareketlerini de doğrudan veya dolaylı olarak etkileyebilir.

Bitcoin Halving’in Ethereum’a Etkisi

2020 Mayıs’ında gerçekleşen Bitcoin Halving öncesinde, Ethereum fiyat hareketleri istikrarlı bir yükseliş gösterememiş, Halving’e yakın dönemde daha belirgin bir hareketlenme yaşamıştı. Analist, Benjamin Cowen, 2024 Halving’ine yaklaşırken Ethereum için benzer bir senaryonun olabileceğini öne sürüyor. Cowen’e göre, Halving öncesinde Ethereum’un fiyatında belirgin bir yükseliş beklenmemeli, ancak etkinlik sonrasında hareketlenmeler yaşanabilir.

Bu analizin ışığında, Ethereum’un 2023 yıl sonu fiyatının, yıl başında olan 1.195 doların altında olabileceği tahmin ediliyor. Hatta Cowen, 2023 Ekim ayı sonuna kadar ETH fiyatının 1.400 doların altına inebileceğini belirtiyor. Ancak bu durum, Ethereum’un Halving etkinliğine kadar fiyatının sabit kalacağı anlamına gelmez. Bilindiği üzere kripto piyasaları oldukça volatil bir yapıya sahiptir. Ethereum da 2021’in son çeyreğinden bu yana, genel kripto piyasa kapitalizasyonundaki yüzde 20’lik payını koruma eğiliminde.

Bir Diğer Gelişme: Buterin’in Twitter Hesabı Tehdit Altında

Ethereum’un kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in Twitter hesabı saldırıya uğramış. Bu tür haberler, kripto piyasasındaki oyuncuların hareketlerini de etkileyebilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH), Yüksek Adres Aktivitesi ve Merge Beklentisi ile Yükselmeye Devam Ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu