10 Ekim 2020 XRP Uzun Vadeli Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

10 Ekim 2020 XRP Uzun Vadeli Fiyat Analizi

Altcoin piyasası, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin‘in fiyat hareketine büyük ölçüde güveniyor ve son birkaç gündür durum böyle. Ağustos ayının başından bu yana XRP, azalan bir kanal oluşumuyla sınırlı kaldı. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatının 11 bin dolarlık fiyat seviyesini kırmasını sağlayan son artış, XRP’nin nihayet azalan kanal oluşumundan çıkmasına ve grafiklerde yükselmesine yardımcı olabilir.

Basın zamanında XRP, son 24 saat boyunca işlem değerinde yüzde 1,4 artış kaydettikten sonra 0,255 dolardan işlem görmektedir. XRP’nin piyasa değeri 11 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 2,1 milyar dolardır.

XRP

Azalan kanal oluşumu, XRP’nin fiyat hareketini 2 aydan fazla bir süredir belirleyen ana faktördü. XRP bir kırılma kaydetmeye yaklaşırken, boğalar bunu tam olarak yansıtamamıştı. Bununla birlikte, 7 Ekim’den bu yana, XRP, nihayet bir kırılmanın meyvesini verebilecek (BTC’nin yükselişinin etkisiyle) etkileyici fiyat artışları görmeye başladı.

XRP’nin alım satım fiyatı, yazım anında 0.258$’lık desteği test etmektedir. Bu seviye aşılırsa ve kripto para için güçlü bir yükseliş hissi yaratılabilirse, XRP’nin işlem fiyatı, çok fazla zorluk çekmeden bir sonraki direnç noktasına (0,290 dolar seviyesi) kolayca gidebilir. Bununla birlikte, bir fiyat düşüşü meydana gelirse, XRP, daha önce test edilmiş temel destek noktaları olan; 0,24 dolar, 0,23 dolar ve 0,22 dolar seviylerine düşebilir.

XRP için bakılan her iki teknik gösterge de coin fiyatı için oldukça umut verici görünüyor ve yükselişi yansıtıyor; MACD göstergesi az önce yükseliş eğilimi gösterdi ve fiyatın yukarı doğru hareket etmeye devam edeceğinin sinyalini verdi. RSI göstergesi, aşırı alım bölgesine oldukça yakın bulduğu için benzer bir sinyali tekrarladı.

XRP’nin grafikteki istekleri, büyük ölçüde Bitcoin’in kaderine bağlı olacaktır. Geçtiğimiz yıl boyunca, Bitcoin ile olan korelasyon oranı 0.21’den 0.89’a yükseldi.

Sonuç

XRP‘nin azalan kanal oluşumunu kırarak, yükseliş ivmesi yakalaması muhtemelen önümüzdeki hafta içinde olabilir. XRP, Bitcoin ile güçlü bir korelasyona sahip olduğundan ve Bitcoin, 11 bin doların üzerindeki konumunu korumayı başardığı için, XRP’nin ikinci direnç noktasına; 0,290 dolara, doğru yönelme olasılığı yüksektir.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu