Aeternity (AE) Nedir? Aeternity (AE) Geleceği ve Yorum 2022

Aeternity (AE) Nedir?

Aeternity, ticari olarak oldukça hızlı bir şekilde benimsenen yeni başlatılan kısmi kripto para birimlerinden biridir. Aeternity, Ethereum’un blok zinciri teknolojisinden yararlandığı ve ölçeklendiği için teknoloji cephesinde dikkat çekiyor gibi görünüyor.

Proje, akıllı sözleşmelerin ve DApp’lerin ölçeklenebilirliğini artırmaya odaklanır. Akıllı sözleşmeleri zincir dışına taşıyarak ölçek elde eder. AE üzerindeki akıllı sözleşmeler, blok zinciri üzerinde çalışmak yerine, sözleşmeye dahil olan taraflar arasında özel hükümet kanallarında yürütülür.

AE, onu diğer akıllı sözleşme platformlarından ve DApp’lerden ayıran birkaç başka özellik içerir. Spesifik olarak, akıllı sözleşmelerde kullanılmak üzere harici kaynaklardan veri çeken merkezi olmayan bir oracle içerir. Ayrıca, platform içinde çeşitli oylama ve doğrulama amaçları için tahmin pazarlarını kullanır.

Aeternity, 2017 yılında test ağında başlatılan yeni bir merkezi olmayan uygulama platformudur (DApps). Ayrıca 2017 yılında Aeon (AE) Aeternity token’ları için başarılı bir token teklifi gerçekleştirdi. P2P teknolojisi üzerinde çalışan açık kaynaklı bir merkezi olmayan dijital varlık platformudur.

AE kripto para birimi, AE sembolü ile temsil edilir. Toplam arzı 273.6 milyon AE tokenidir. ICO AE, Nisan 2017’de piyasaya sürüldü ve ana ağ lansmanının 2018’in 3. çeyreğinde yapılması bekleniyor. Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) kombinasyonunu kullanır ve yan zincirleri destekler.

AE madenciliği, GPU veya CPU yerine merkezi olmayan RAM’den yapılır ve ademi merkeziyetçiliğe izin verir. Hibrit Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (PoS) algoritmaları, blokların sırasını belirler ve yetkili oylama ile yönetime izin verir. Ayrıca, daha iyi performans ve daha az güç tüketimi ile daha iyi rastgele erişimli bellek (DRAM) yongalarının geliştirilmesine olanak tanır.

Güvenilir bir üçüncü taraf olmadan yapılan güvenilir işlemler. Oracle, akıllı sözleşmeleri seçim sonuçları, altın gibi varlık fiyatları, hava durumu modelleri gibi gerçek dünya verileriyle bütünleştirir. Bu kurcalamaya dayanıklı veriler, yürütülmesi bu verilere bağlı olan akıllı sözleşmelere yardımcı olur.

PoW ve PoS hashing, AE’nin, kullanıcıların diğer blok zincirlerinde depolanan verilere ağ geçidi olan Oracle tarafından doğrulanan farklı sistem parametre değerlerini seçmelerine olanak tanıyan fikir birliği mekanizmasını etkinleştirir. Akıllı sözleşmeler, blok zincirine dokunmadan zincir dışı yürütülebilir.

Akıllı kod, yalnızca sözleşmenin tarafları arasında bir anlaşmazlık olması durumunda blok zinciri tarafından yürütülür. Sonuç olarak, blok zinciri kendi kendini yöneten bir kripto para mahkemesi olarak hareket ettiği için sözleşme gizli kalır. Aeternity’nin blok zinciri teknolojisi, işlemlerin değiştirilemeyeceği bir dolandırıcılık karşıtı ağ kurmuştur. Bu, üst düzey oyunlar gibi çeşitli kullanım durumlarına izin verir.

AE madencileri ve token sahipleri, diğer birçok kripto para biriminin aksine, önerilen değişiklikler üzerinde oy kullanma hakkına sahiptir. Akıllı sözleşmeler devlet kanalları üzerinden yürütüldüğünden, AE düşük maliyetli ticari işlemler sunarak Turing’in en verimli olmasını sağlar. Tek hata noktası, Aeternity’nin en iyi kriptografik veri yapısı ile ortadan kaldırılmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Farklı Blok Zincirlerinde NFT Basma Ücreti - Nasıl Daha Ucuza NFT Mint Edilir?

Aeternity (AE) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Yanislav Malahov
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 536,306,702
  • Dolaşımdaki Arzı: 350,441,939
  • Piyasa Değeri: ₺ 508,690,907
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.17
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 4.89
  • Proje Amacı: Bir Blockchain teknolojisi olan Aeternity’nin amacını, kullanıcılara sorunsuz ve ölçeklenebilir hizmetler sunan sanal para birimi olarak tanımlayabiliriz.

Aeternity (AE) Geleceği

Aeternity, farklı token’lar ve varlık sınıfları arasında güvenilir olmayan zincirler arası atomik takasları desteklediği için gelişen bir ekosistemdir ve bu da bunların kullanılabilirliğini ve benimsenmesini artırabilir.

Aeternity, anonim ve anında mikro ve nano ödemeler sağlayan devlet kanalları aracılığıyla zincir dışı ödemeleri yönetebilir. AE kullanıcıları, mal veya hizmet tedarikçisine yalnızca teslimattan sonra ödeme yapılmasını sağlamak için yalnızca Oracle veya hibe oyu hibenin sonucunu belirlediğinde fonları serbest bırakabilir.

Bu merkezi olmayan Fintech özelliği, yatırımcıları ve hükümetleri sermaye artırmaya ikna edebilir. Oyun endüstrisinin büyümesi, işlemlerin anlık olması ve kullanıcıların bir merkez bankasına ihtiyaç duymadan oyun içi işlemleri üzerinde tam kontrole sahip olması nedeniyle yatırımcıları AE token’larını kullanmaya teşvik edecektir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Aeternity (AE) Yorum

Blok zinciri teknolojisini mevcut sistemlere uyarlamak isteyen kullanıcıların karşılaştığı sorunların başında akıllı sözleşmelerin ölçeklenmesi sorunu sunulabilir. AE, akıllı sözleşmeleri “zincir dışı” yönetmeyi mümkün kılar ve böylece yukarıda belirtilen sorunu çözer.

Bu, akıllı sözleşmelerin çok daha kolay bir şekilde uzatılmasını sağlar. Dünyada akıllı sözleşmelere olan talebin her geçen gün arttığını düşünürsek, Aeternity’nin getirdiği bu yeniliğin öneminin farkına varabiliriz. Nesnelerin İnterneti (IoT), fintech, oyun, bankacılık ve daha fazlası için tasarlanan Aeternity, önemli yenilikler sunuyor.

Aeternity tarafından desteklenen akıllı sözleşmeler, zincir dışı olan “bölge kanallarında” bulunur. Sonuç olarak kullanıcının güvenliği garanti altına alınmakta ve işlemler daha hızlı gerçekleştirilebilmektedir. Bahsedilen akıllı sözleşmeler konumlarını hiçbir şeyle paylaşmadığından paralel olarak işlenebilmektedir.

Aeternity (AE) Nereden ve Nasıl Alınır?

Aeternity (AE)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu