Bitcoin’in Altcoinler Üzerindeki Baskınlığı Azaldı

Bitcoin baskınlığı son 30 gün içinde ikinci kez %50’nin altına düştü.

Tarihsel olarak, BTC baskınlığında bir azalma genellikle gelen bir ‘alt sezon’ anlamına gelir. Bitcoin fiyat düşüşünün iki sebebi vardır.

Bu sırada toplam piyasa değeri düşüyorsa fiat para birimi

Piyasa değeri düşmüyor ve BTC hakimiyeti azalıyorsa altcoinler. Şu an olan şey bu gibi görünüyor.

2017 yılının başlarında altcoinlerin yükselişinde, Bitcoin’in egemenliği altı ay boyunca yarı yarıya azaldı ve bu yılın haziran ayında yüzde 80’den yüzde 40’a geriledi. Önümüzdeki altı ay boyunca BTC egemenliği tekrar yüzde 60’a yükseldi. Ancak Aralık 2017’deki boğa koşusu sırasında altcoin fiyatlarında büyük bir artış yaşanırken, Bitcoin baskınlığı yüzde 30’a düştü.

2018 yılına gelindiğinde, genel kripto para birimi piyasası Nisan ayında yalnızca küçük kazançlar elde eden bazı altcoinler ile değer kaybetmeye devam etti. Ve bu süre zarfında BTC hâkimiyeti tekrar düştü. O zamandan beri yüzde 50’nin üzerine çıkmış ve geçen yıl Ağustos ayından bu yana hakimiyet seviyesini korumuştur.

Şimdi, yüzde 50 baskınlık seviyesinin tekrar tekrar denenmesi, Bitcoin için başka bir potansiyel düşüş olduğunu gösteriyor olabilir. Büyük miktarda ERC-20 bazlı altcoini destekleyen platform Ethereum’a olan ilgi ile birleştiğinde , yıldızlar kesinlikle yaklaşmakta olan bir ‘alt sezon’ için sıraya girmiş gibi görünüyor.

Bugünlerde etkileyici hareketler gösteren yüksek hacimli altcoinler arasında yüzde 24 artışla HoloToken (HOT), yüzde 17 artışla Cortex (CTXC) ve yüzde 16 artış ile Bitshares (BTS) yer alıyor.

İlk 10 madeni arasında, Litecoin (LTC) bugün yüzde 11, Stellar (XLM) yüzde 10 ve Cardano (ADA) yüzde 8 arttı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP 2 Haftanın En Düşük Seviyesinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu