Dogecoin (DOGE) Son Büyük Duyurulara Rağmen Yükselemedi

Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin (DOGE) fiyatı bir süredir büyük satış baskısı altında işlem görüyor. Bu arada, küresel pazar bir miktar toparlanma gördüğü için token bazı yeşil endeksler bastı.

Dogecoin yeni güncelleme yayınladı

Dogecoin yardımcı programını artırmak için ekibi yeni bir güncelleme duyurdu. Ekip, Core 1.14.6’nın yayında olduğunu belirtti. Bu, Dogecoin’e çok sayıda iyileştirme getirecektir. Ayrıca kullanıcı arayüzüne bazı yeni özellikler ekleyecek.

Ekip, bu sürümün önemli güvenlik güncellemelerini ve ağ verimliliğinde bazı değişiklikleri içereceğini ekledi. Ekip, madenciler, hizmet ve cüzdan kullanıcıları gibi tüm çekirdek kullanıcılardan onu yükseltmelerini istedi. Ancak yükseltme, ağdaki dust sınırını 1 DOGE’den 0.01 DOGE’ye değiştirecektir.

Daha önce, Elon Musk, üç aylık bir yatırımcı çağrısında Tesla’nın ikinci çeyrekte Bitcoin varlıklarının yaklaşık %75’ini sattığını söyledi. Bu arada, Dogecoin varlıklarının hiçbirini satmadıklarını ve hala aynı miktarda tuttuklarını belirtti.

Tesla, DOGE’yi holdinglerine ekledi mi?

DOGE fiyatı bu duyuruların hiçbirine tepki vermedi. Dogecoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %7 düştü. Görünüşe göre Musk’ın DOGE üzerindeki etkisi zamanla kayboluyor. 

Dogecoin, yazım zamanında ortalama 0,0626 $ fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi de %26 azalarak 683 milyon dolar oldu. Ancak DOGE, son 7 gün içinde %14’lük bir fiyat artışı kaydetti.

Musk, geçmişte Dogecoin holdingi hakkında konuştu. Ancak, Tesla’nın elinde olduğunu belirtmedi. Tesla, bazı mallarının ödemesi olarak DOGE tokenini kabul ediyor.

Bu arada, Tesla’nın portföyüne Dogecoin’i ekleyip eklemediği veya ürün alımları için kullanılan bazı memecoin’leri elinde tutup tutmadığı hala belirsiz.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Shiba Balinaları 400 Milyon Dolarlık Satış Gerçekleştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu