Dusk Network (DUSK) Nedir? Dusk Network (DUSK) Geleceği ve Yorum 2022

Dusk Network (DUSK) Nedir?

Dusk Network, uzun süredir yatırımcıların ilgisini çekmeden sürdürülen projelerden biri. Ancak 2021’deki yükseliş birçok yatırımcının dikkatini çekti. Özellikle geçtiğimiz yıl ve 2021 başlarında popülaritesi artmaya başladı. Geçen yıl Binance’de listelendikten sonra projeye olan ilgi hızla arttı. Projenin amacı, özel bir blok zinciri kavramını almak ve onu dijital menkul kıymetler alanına uygulamaktır.

Dusk Network, halka açık olmayan dijital menkul kıymetlerin ihracında kullanılmak üzere ortaya çıkan özel bir blok zinciridir. Bu amaçla geliştiriciler, Dusk’un otomatik olarak yasal yükümlülüklere uyabileceği ve kişisel verileri koruyabileceği bir ağ oluşturur. Bu ağ bir tür model oluşturduğundan, bu token’ların yaratıcıları ve alıcıları yasal sorunlar hakkında endişelenmek zorunda kalmazlar.

Proje yöneticisi Jelle Pol, “ Dusk, düzenlenmiş finansal piyasaları dijitalleştirmek için oluşturuldu” dedi. Tüm sınıfları ve sorunları düzeltmek için özel olarak geliştirilmiştir. Dusk Network protokolü, özel bir fikir birliği mekanizmasını ve sıfır bilgili kriptografiyi birleştirir. Bu gizliliği sağlamak içindir. Ayrıca geleneksel yöntemlerde kullanılan aracıları ortadan kaldırarak maliyetleri önemli ölçüde azaltır.

Dusk Network, 2020 yılında ilk testlerini gerçekleştirdi. Bu testlerin yanı sıra ağ üzerindeki merkezi olmayan uygulamalar da test edildi. Bu uygulamalar, Dusk Network’ün omurgası olacak şekilde tasarlanmıştır.

Dusk Network’ün birçok hedefi olsa da, ilk uygulama stratejisi için STO güvenlik token’ı seçildi. Bu token’lar için özel olarak tasarlanmış blok zincirlerin, STO alanının gerekliliklerini ve zorluklarını karşılamaya yardımcı olacağına inanılıyor. Tabii ki, bir proje bir BH’nin dönüm noktası olmak istiyorsa, yasalara uygun olmalıdır.

Bitcoin’in büyük alım ve satımlardan etkilendiği açık. Bu nedenle çok güçlü dalgalanmalara maruz kalır. Bitcoin yönetilen bir menkul kıymet olsaydı, bu yüksek etkili balina hareketleri piyasa manipülasyonu olarak kabul edilirdi. Tüm yasal pazarlarda, bilinmeyen oyuncuların fiyatları bu kadar etkilemesi yasa dışıdır. Dusk, tüm piyasa kullanıcılarının düzenlemelere uymasını sağlayarak kontrolörlerin işini kolaylaştırır.

Dusk Network’ün kullandığı sistemde, işlemler çeşitli katmanlarda onaylanabilir ve güvenli kalabilir. Bu, transfer anlaşmaları, belirli hizmetlere erişim ve kör teklif verme gibi özellikleri içerir. Ayrıca sıfır bilgi sistemi, kullanıcıların kimliklerini açıklamadan herhangi bir işlemin içeriğini ve detaylarını paylaşmalarına olanak tanır. Tüm bu doğrulamalar düğümler tarafından yapılır.

Node, Dusk token’larını stake ederek rekabet eder ve blok seçim sürecine katılmaya hak kazanır. Bloklar oluşturulduğunda, üyelerin kimliklerini ortaya çıkarabilecek herhangi bir bilgi olmadan işlemlerin doğru olduğu görüldü. Ayrıca bu sayede ağın çalışması için gereken işlem gücü, kanıt ve blok üreticileri arasında paylaşılmakta ve ağın merkezden uzaklaştırılması sağlanmaktadır.

Dusk ekibi, farklı teknik ve iş dünyalarından uzmanlardan oluşmaktadır. Dümende Emanuele Francioni ve Fulvio Venturelli var. Emanuele Francioni, Dusk Network’ün teknoloji ve proje yöneticisi ve kurucu ortağıdır. Robotik ve mühendislik alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Francioni, eğitimini Roma’da tamamladı. Francioni’nin kariyerinde önemli bir yer tutan Dusk Network adlı bir çalışması var.

Bunun nedeni, SBA adlı bir konsensüs mekanizması oluşturmasıdır. Dusk Network’ü kurmadan önce teknoloji alanında 15 yıllık deneyime sahipti. Bir başka Dusk kurucusu Fulvio Ventureli de ekibe liderlik ediyor. Bilişim alanında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Daha önce TomTom, Amazon ve Excite gibi şirketler için çalıştı.

Dusk ekibi, DUSK token’ı Ethereum tabanlı bir ERC-20 token’ı olarak yayınladı. Token, staking ve konsensüs ağında kullanılabilir. Ayrıca, merkezi olmayan uygulamaları yüklemek için işlem ücretleri kullanılır. Token ayrıca fikir birliği katılımcılarına ödül olarak dağıtılır. Dusk ağında blok ödülleri, ağ kullanımıyla orantılı olarak artar ve buna göre ödenir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Lightning Network ! At Arabasından Uzay Gemisine...

Dusk Network (DUSK) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Emanuele Francioni
  • Yayınlanma Yılı: 2018
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 410,078,541
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,071,607,968
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.83
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 21.24
  • Proje Amacı: Şirketlerin finansal araçları tokenize etmek ve maliyetli süreçleri otomatikleştirmek için kullandığı güvenli ve açık kaynaklı bir blok zinciri altyapısıdır. Yeni bir uyumluluk, kontrol ve işbirliği standardı oluşturmayı amaçlar.

Dusk Network (DUSK) Geleceği

DUSK Coin, Blockchain’de bulunan birçok soruna çözüm sağlamak için tasarlanmış ve geliştirilmiş yerel bir kripto para birimi olarak gayrimenkul ve finans endüstrisinin alım satımına odaklanan bir projedir. Uzmanlar, DUSK Coin’in her türlü başarı şansına sahip olduğunu ve muhtemelen fiyata yansıyacağını iddia ediyor. Uzmanlara göre önümüzdeki 5 yıl içinde DUSK Coin’de ciddi bir artış bekleniyor.

Yerli yatırımcıların gözdesi olan DUSK’ın geleceğine ilişkin uzmanların yorumları ve değerlendirmeleri oldukça önemli. Dusk Network’ün gelecekteki fiyat tahminleri, Dusk Network geçmiş fiyat verilerine yapay zeka destekli, derinlemesine teknik analiz uygulanarak elde edilebilir.

Bu nedenle anonim kripto analistleri, geçmiş fiyatlar, Dusk Network piyasa değeri, Dusk Network hacmi ve daha fazlası dahil olmak üzere en yüksek geçmiş verilere dayalı olarak grafik görünümünü derecelendirir. Hareketli ortalamalar, osilatörler ve pivotlar, yükselen kanala yeniden girme eğiliminde olan DUSK token için olumlu sinyaller veriyor.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Dusk Network (DUSK) Yorum

Dusk Coin ağından gelen geri bildirim verilerine göre altyapısı olarak Ethereum ve Binance’den destek alması onu rakiplerinden ayıran en önemli özelliklerden biri. Özellikle kullanıcılarına sunduğu avantajlar ve kolay erişilebilir bir pazar yeri olan Binance’de işlem görüyor olması, Dusk Coin’in yatırımcılar tarafından kısa süre içerisinde işaretlenebileceği fikrini desteklemektedir. Önümüzdeki günlerde, uzmanların artışla ilgili oldukça olumlu fikirler verdiği token’ın alacağı veriler merak ediliyor.

Dusk Network, finansal piyasaların ihtiyaç ve taleplerine tatmin edici cevaplar vermeyi amaçlamaktadır. Tasarımın merkezinde ölçeklenebilir bir kamu altyapısı, işlemlerin doğrudan yerleşimi ve katı veri güvenliği yer alıyor. DUSK Token’ın uzman analistleri yorumlarında kurumsal ve kurumsal yatırımcılar tarafından sıklıkla talep edildiğini belirtti. DLT’nin gücüne dikkat çeken analistler, bu güç sayesinde akıllı sözleşme veri düzenlemesinin zirvede tutulduğunu ve 15 saniyede işlemlerin tamamlandığını paylaşıyorlar.

Dusk Network (DUSK) Nereden ve Nasıl Alınır?

Dusk Network (DUSK)’ü güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu