Etherparty (FUEL) Nedir? Etherparty (FUEL) Geleceği ve Yorum 2022

Etherparty (FUEL) Nedir?

Etherparty, kullanıcıların belirli Solidify programlama dilini öğrenmek gibi Ethereum ile ilişkili komplikasyonlar olmadan akıllı sözleşmeler oluşturmasına ve yürütmesine olanak tanıyan bir platformdur.

Amacı, kullanıcıların yalnızca Etherparty kullanarak güvenli, esnek ve yasal olarak bağlayıcı akıllı sözleşmeler oluşturmasına izin vermektir. Etherparty platformunun kendisinde yürütmeye izin verdiği için, kullanıcıların akıllı sözleşmeleri yürütmek için Geth, Meteor veya Mist gibi üçüncü taraf yazılımları yüklemelerini gerektirmez.

Etherparty, 5 yılı aşkın bir süredir var olan bir blok zinciri danışmanlık firması olan Vanbex’in bir projesidir ve blok zinciri tabanlı bir şirketin olabileceği kadar deneyimlidir. FUEL web sitesi, kurucu Lisa Cheng ve CEO Kevin Hobbs tarafından yönetilen 24 üyeli ekibi listeler.

Lisa Cheng, iş geliştirme ve strateji geçmişine sahip Ar-Ge’nin Kurucusu ve Başkanıdır. SAP ve ADP’de çalıştıktan sonra Vanbex Group’u kurdu. Ayrıca Mastercoin’de yer almaktadır. Vanbex Group ve Project FUEL CEO’su Kevin Hobbs, Project Genisys’i kurdu. Ayrıca Ensign Energy Services, FIRMA Foreign Exchange ve DealSoftware’de çalıştı. Diğer üyeler arasında Erin Tomlinson, yaratıcı yönetmen Brandon Kostinuk ve ürün tasarımcıları, geliştiriciler ve yöneticiler de dahil olmak üzere diğerleri yer alıyor.

FUEL platformu, platform aracılığıyla yayınlanan tüm akıllı sözleşmelerin izlenmesine yardımcı olan akıllı sözleşme şablonlarıyla birlikte AI modülleriyle birlikte gelir. Dahili EVM, talimatları işlemek ve platformda akıllı sözleşmeleri emanet etmek için daha fazla kullanılabilir.

FUEL platformu ayrıca işletmelerin mevcut altyapılarını değiştirmeden akıllı sözleşmelere dönüştürmek için kendi belgelerini platforma yüklemelerine ve entegre etmelerine olanak tanır. Etherparty’nin abonelik modeli, özelliklere sınırlı erişim ve ayda bir veya iki sözleşme ile başlayan merkezi olmayan bir modeldir.

İkinci katman daha yüksek bir sözleşme limitine sahipken, üçüncü katman daha yüksek bir limite sahiptir ve ekstra reklamları entegre eder. Platformdaki tüm ticaret ve sözleşme yürütme için kullanılan para birimi, Etherparty’nin yerel ERC20 token’ı olan FUEL’dir. FUEL’in fiyatı dalgalanabileceğinden, sözleşmeler ABD doları cinsinden sabit bir tutara kapatılır.

Bu nedenle, ödenen gerçek miktar yerine yalnızca FUEL token’larının miktarını değiştirmek gerekir. Mevcut uygulama web formlarını doldurarak çalışıyor ancak ekip, sürükle ve bırak arayüzüne sahip bir API sunmayı planlıyor. FUEL arka ucundaki akıllı sözleşmeler, Ethereum’un Solidity programlama dili kullanılarak hala oluşturulmaktadır.

Ayrıca, akıllı sözleşmeleri platforma yerleştirmeden önce kullanıcıların izlemesi gereken bir iç inceleme süreci de vardır. Bu işlemin amacı kötüye kullanımı önlemektir. FUEL için kullanıcı kimlik doğrulaması, ek güvenlik için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanan iyi bilinen bir açık kaynaklı kimlik ve erişim yönetimi platformu olan Keycloak tarafından desteklenmektedir.

FUEL, şüpheli etkinliği izin verilen parametrelerin dışında kalanlar için hesapların kilitlenmesini de destekleyecektir. Ek güvenlik özellikleri, kullanıcı oturumları için her zaman kullanıcı tarafından görülebilecek bir zaman günlüğü içerecektir.

Akıllı sözleşmelerin uygulamaları yaygındır. FUEL akıllı sözleşmeleri, bankacılık, sağlık, tedarik zinciri yönetimi, sigorta, döviz ticareti, dijital kimlikler ve daha fazlası gibi çeşitli sektörleri hedefler. Etherparty’nin ana avantajı, kullanıcıların platformu kullanmak ve kullanıma hazır şablonlar kullanarak blok zincirinde akıllı sözleşmeler oluşturmak için önceden herhangi bir programlama diline ihtiyaç duymamasıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Klaytn (KLAY) Nedir? Klaytn (KLAY) Geleceği ve Yorum 2022

FUEL platformu, platform üzerinde oluşturulan akıllı sözleşmelerin yürütülmesinde hızlı işlemlerle de büyük bir hız vaat ediyor. Ayrıca, bir sözleşmenin taraflarının bir anlaşmazlık durumunda üçüncü taraf bir arabulucuya ulaşmasına izin verdiği için kullanıcılara esneklik sağlar.

Etherparty’yi diğer akıllı sözleşme kripto para birimlerinden ayıran bir diğer özellik ise kullanıcıların platformda oluşturdukları akıllı sözleşmeleri yürütmek için herhangi bir üçüncü taraf yazılımı yüklemelerine gerek olmamasıdır.

Etherparty (FUEL) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Lisa Cheng
  • Yayınlanma Yılı: 2015
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 1,000,000,000
  • Piyasa Değeri: ₺ 4,986,003
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.002742
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.02586
  • Proje Amacı: Kullanıcıların yalnızca Etherparty kullanarak güvenli, esnek ve yasal olarak bağlayıcı akıllı sözleşmeler oluşturmasına izin vermekle ilgilidir.

Etherparty (FUEL) Geleceği

FUEL token’ları, değerleme ve piyasa değeri söz konusu olduğunda kripto pazarında ortalamanın altında bir iş çıkarıyor. Piyasada dolaşan çok sayıda kripto para olmasına rağmen, piyasa değeri sıralamasında oldukça alt sıralarda yer almaktadır.

Bununla birlikte, Etherparty’nin kripto dünyası için hala nispeten yeni olduğunu belirtmek gerekir; yani rütbesi düşük değil. Aynı zamanda, bazıları deneyim eksikliğinin bir sorun olduğunu iddia edebilir. Akıllı sözleşmeler işin geleceğidir ve yakında ortadan kalkması beklenen yükselen bir trendi temsil eder.

Aslında, zamanla, giderek daha fazla şirket ve diğer taraflar akıllı sözleşmeler kullanıyor, bu da Etherparty’yi yalnızca umut verici değil aynı zamanda son derece önemli kılıyor.

FUEL’in düşük fiyatı bir engelden ziyade bir fırsat olarak görülebilir. Çünkü çok fazla para harcamadan önemli miktarda token satın almak mümkün. Akıllı sözleşmeleri ana akım haline getirme potansiyeli ve hedefi nedeniyle FUEL, çekici bir uzun vadeli yatırım seçeneği olabilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Etherparty (FUEL) Yorum

FUEL, Ethereum ağında dağıtılan ERC-20 uyumlu, aktarılabilir bir dijital para birimi ve Etherparty platformuna güç sağlayan bir uygulama içi para birimidir.

FUEL token, kullanıcıların Etherparty ile etkileşimlerini doğrulamanın bir yöntemi olarak hizmet eder ve kullanıcıların platformdaki diğer akıllı sözleşmeleri satın almasına, yürütmesine veya takas etmesine olanak tanır.

Gelecekte, FUEL, birden fazla blok zincirinde akıllı sözleşmelere erişim sağlar ve bu farklı blok zincirlerini Etherparty platformunda birleşik bir görünüme entegre eder.

Etherparty (FUEL) Nereden ve Nasıl Alınır?

Etherparty (FUEL)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu