FTX Krizi Kripto Piyasasını Vurdu, Bitcoin Düştü; İşte Etkilenmeyen Altcoin’ler!

FTX krizi ve bunun sonucunda ortaya çıkan geri çekilme, kripto pazarında büyük bir satışa neden oluyor. Bitcoin fiyatı son 24 saatte %2’nin üzerinde düştü ve 20.647 dolardan el değiştiriyor. Küresel kripto piyasası son 24 saatte %2.81 değer kaybetti ve 1.02 trilyon dolara sahip.

Kripto Pazarının Kazananları ve Kaybedenleri

Polygon, kripto pazarının en büyük kazananlarından biri olmaya devam ediyor. Büyük oynaklığa rağmen, MATIC fiyatı günlük %0.22 değer kazanarak haftalık %26.60 kazanç gösteriyor. Meta, Polygon tabanlı NFT’leri duyurduğundan MATIC fiyatı yükseliyor.

Litecoin, kripto pazarının bir başka kazananı. LTC, son 24 saatte %0.84 düşüş kaydetse de son 7 günde %25.78 oranında arttı.

Altcoinlerin geri kalanı, piyasa oynaklığı nedeniyle bugün büyük bir darbeyle karşı karşıya kaldı. 

Ethereum son gün %4.20 düştü ve 1.6K $ seviyesinin altına düşerek 1.554 dolardan el değiştiriyor. BNB ve XRP, piyasa spekülasyonları arasında düştü. BNB fiyatı 24 saatte %6.19 düşerek 329 dolardan işlem görüyor. XRP fiyatı, son 24 saatte %4.92 düşüşle 0.4653 dolardan el değiştiriyor.

Meme coin’ler de kripto kışı devam ederken mücadele ediyor. Dogecoin son 24 saatte %7.66, Shiba Inu ise %4.75 düştü. Her ikisi de aşırı oynaklık göstermeye devam ediyor.

Solana muhtemelen kripto piyasasının en büyük kaybedeniydi. SOL, son 24 saatte %13.59 düşerek tüm haftalık kazançlarını sildi.

Kripto Fiyatı Neden Bugün Düştü?

Binance CEO’su Changpeng Zhou, şirketinin tüm önemli FTX token (FTT) varlıklarını tasfiye ettiğini duyurdu. Haberlerin ardından FTT %10’dan fazla düştü. Raporlar, Alameda Research’ün kilitlenmemiş FTT’ye önemli ölçüde maruz kaldığını ortaya koydu. FTX ve Alameda’nın finansal ödeme gücü hakkında sorular gündeme oturdu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin (BTC) 47.000 Doları Hedefliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu