GridCoin (GRC) Nedir? GridCoin (GRC) Geleceği ve Yorum 2022

GridCoin (GRC) Nedir?

GridCoin, çoğu kripto para biriminin, maddi değerin dijital bir temsili olarak alınıp satılmaktan başka bir kullanımı olmadığı iddia ediyor. Bitcoin gibi kripto para birimleri oluşturmak için gereken devasa bilgi işlem gücü, blokları doğrulamak ve kripto para birimleri oluşturmak dışında herhangi bir gerçek amaç için kullanılmaz.

GridCoin, yalnızca kripto para birimi oluşturmak için blok zincirinin bilgi işlem gücünü kullanarak değil, aynı zamanda bilimsel araştırma, matematik ve daha fazlasını ilerleterek bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

GRC, geliştiricisi tarafından Rob Halförd takma adı altında 16 Ekim 2013’te piyasaya sürüldü. Başlangıçta bir Proof-of-Work/Proof-of-Stake kombinasyonu olan GRC, daha sonra bilgisayar kaynaklarının israfını en aza indiren PoS ile İş Kanıtı (Proof-of-Stake) adlı tescilli bir mekanizmayı benimsedi.

GRC, blok zincirini çalıştırmak için benzersiz bir eşleştirme mekanizması kullanır. Blok zinciri, hisse düğümlerinin yıllık yüzde 1,5 faiz kazandığı bir Proof of Stake (PoS) yöntemi kullanılarak güvence altına alınır. Herhangi bir normal PoS token’ı gibi çalışır.

Bununla birlikte, yeni token’lar yalnızca GRC tarafından uygulanan benzersiz Araştırma Kanıtı (PoR) mekanizması aracılığıyla üretilebilir. Bu yöntemle Berkeley, Ağ Hesaplama için Açık Altyapı (BOINC) üzerinde beyaz listeye alınmış bir projenin karma gücüne katkıda bulunan bir düğüm tarafından yapılan iş miktarına karşılık gelen GRC paralarını alır.

Proje BOINC, bir süper bilgisayar gerektiren ancak ona erişmek için mali desteğe sahip olmayan bir dizi büyük bilimsel araştırma projesini listeler. Dünyanın dört bir yanındaki insanların makinelerinin bilgi işlem gücünü seçtikleri herhangi bir projeye dahil etmelerine olanak tanır ve böylece bilimsel araştırmaların ilerlemesine katkıda bulunur.

GridCoin, kullanıcıların projeleri kaldırmak veya dahil etmek için oy kullanabilecekleri beyaz listeye alınmış 30 BOINC projesine sahiptir. Bir GRC ağ düğümünden bu projelere yapılacak herhangi bir katkı, o düğümü belirli bir miktarda GRC ile ödüllendirecektir.

Bu ödül, düğüm (workUnit) tarafından yapılan iş miktarına ve projeye katkıda bulunan diğer düğümlere göre belirli bir düğümün göreceli katkısına göre belirlenir. Bu şekilde GridCoin, BOINC projesine bilgi işlem kaynaklarına katkıda bulunan ve bilimsel araştırmalara yardımcı olan gönüllüleri ödüllendirir.

Gridcoin, blockchain teknolojisinin en pratik ve yenilikçi uygulamalarından biridir. Diğer birçok altcoin, yalnızca blok zinciri kullanarak kripto para birimleri üretirken, GRC, BOINC aracılığıyla önemli bilimsel projelere katkıda bulunarak blok zinciri ağının muazzam bilgi işlem gücünden tam olarak yararlanır.

GRC, beyaz listeye alınmış BOINC projelerinden birinde ürettiği bilgi işlem gücü ve bilimsel araştırma miktarı için bir düğümün ödüllendirildiği benzersiz bir araştırma kanıtı mekanizması kullanır. Bu, GRC blok zinciri ağındaki her düğümün Bitcoin’de olduğu gibi akılsız hesaplamalar yapmadığı anlamına gelir.

Bunun yerine, geçerli bilimsel veriler üreterek insanlığın yararına aktif olarak katkıda bulunurlar ve süreçte karşılık gelen miktarda GRC token’ı ile ödüllendirilirler. GridCoin ayrıca benzersiz ve merkezi olmayan bir oylama sistemine sahiptir.

Bunu kullanarak, kullanıcılar resmi olmayan anketlerden hangi projelerin beyaz listeye alınacağına karar vermeye kadar GRC ağındaki herhangi bir ankete oy verebilir. Bu, gerçekten eşler arası, dağıtılmış ve adil bir ekonominin gelişmesini sağlar ve kullanıcılar, bilgi işlem güçlerinin verildiği projeleri kontrol edebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BitSend (BSD) Nedir? BitSend (BSD) Geleceği ve Yorum 2022

GRC, blok zinciri güvenliğini sağlamak için PoS mekanizmasını kullanır. Tüm bilgi işlem gücü, minimum kaynak israfı ile BOINC projesine aktarılır. PoS mekanizması, enerji kaynaklarını sürekli olarak madencilik yapmak ve boşa harcamak zorunda kalmadan bir blok zincirini korumak için en çevre dostu yöntemdir.

Eşsiz birleştirilmiş PoR/PoS teknolojisi ile GRC blok zinciri, blok zincirini güvence altına almak için PoS kullanır ve tüm bilgi işlem gücü, PoR aracılığıyla bilimsel araştırmalar için hesaplamalar yapmaya ayrılmıştır. Bu, bilgi işlem gücünün asil amaçlar için kullanıldığı yalın ve verimli bir ağ ile sonuçlanır.

GridCoin, kullanıcıların resmi olmayandan hangi projelerin BOINC’i beyaz listeye alacağına karar vermek için oy kullanabilecekleri düzenli anketlere sahiptir. Bu, topluluğun GRC ağının bilgi işlem gücünü kullanan ve kullanıcı katılımını teşvik eden araştırma projelerinde söz sahibi olmasını sağlar.

GridCoin (GRC) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Rob Halförd.
  • Yayınlanma Yılı: 2013
  • Blok Zinciri: Blockchain
  • Toplam Arzı: 446,710,083
  • Dolaşımdaki Arzı: 416,057,050
  • Piyasa Değeri: ₺ 44,514,497
  • En Düşük Fiyat: ₺ 0.0497
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 0.4327
  • Proje Amacı: Gridcoin, BOINC ağında çıkarılan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Birçok alanı kapsayan 30’dan fazla bilimsel proje içeren dağıtık bir bilgi işlem platformudur.

GridCoin (GRC) Geleceği

Gridcoin, araştırmaya dayalı en büyük merkezi olmayan kripto para birimlerinden biridir ve sektördeki bariz bir seçimdir. CURE gibi piyasadaki diğer kripto para birimleriyle bile yüksek düzeyde kullanılabilirlik ve entegrasyon sağlar.

Kripto para birimlerine yatırım yapmak değişken olsa da, Gridcoin’in ana hedefi, gönüllüleri ödüllendirirken bilimsel araştırmaları teşvik etmek ve onu yatırım yapmak için çok çekici bir para haline getirmektir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

GridCoin (GRC) Yorum

Gridcoin açık kaynaktır, ancak kripto para madenciliğinin neden olduğu çevresel etkiyi azaltmaya da güçlü bir şekilde odaklanır, bu nedenle verimli enerji tüketimine izin veren bir risk kanıtı sistemi kullanır.

Gridcoin topluluğunun onaylanmış projelere sağladığı kaynak miktarı o kadar yüksektir ki çoğu durumda tamamlanmamış projeler için mevcut görevlerin miktarını tüketir. Ayrıca Linux’un her projeye tamamen hakim olduğunu da belirtmek gerekir.

GridCoin (GRC) Nereden ve Nasıl Alınır?

GridCoin (GRC)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu