Kripto Piyasasında Kayıplar Devam Ediyor, Bitcoin (BTC) Fiyatı Önemli Bir Şekilde Düşüyor; İşte Neden

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, diğer yüksek riskli varlıklarla ilişki kurmaya devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 5 Mayıs’ta keskin bir düşüş yaşadı ve yazım saatine kadar hala aşağı doğru işlem görüyor.

Son 24 Saatte 400 Milyon Doların Üzerinde Tasfiye

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 24 saatlik kaybı %9’un üzerine çıktığı için 35.958 dolardan işlem görüyor. Bu, 7 günlük art arda düşüşü %7,83’e getirdi. Benzer şekilde, Ethereum (ETH), Bitcoin’in aşağı yönlü hareketini taklit etti ve önceki seviyelerinden önemli ölçüde düştü. Son 24 saatteki %8’in üzerinde kayıpla, önceki gün 3.000 dolara çok yakın olan Ether, şimdi 2.692 dolardan el değiştiriyor.

Genel olarak, Coinglass verilerine göre, piyasa son 24 saat içinde 406 milyon doların üzerinde tasfiye gördü. Ancak Bitcoin’in 5 Mayıs’ta yaklaşık 40.000 doları çıktıktan sonra %5 düşmesiyle başlayan bu düşüşün doğuşu, borsaya bağlı görünüyor.

S&P 500 – Bitcoin Korelasyonu 

Görünüşe göre Bitcoin, Perşembe günü borsa satışları başlayana kadar düşmedi. Nasdaq %5’lik bir düşüş gördü ve kripto para piyasası hemen bunu izledi. Aynı şekilde, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Çarşamba günü yükseldi ve aynı zamanda bir yükseliş artışı kaydetti, ancak bu borsadan bağımsız değildi. S&P 500, o gün %3 yükseldiğinde iki yılda ilk kez kayda değer bir performans kaydetti ve kripto para piyasası bu yükselişten faydalandı.

Kripto para piyasasının borsa ile olan ilişkisi geçmişte piyasa oyuncuları tarafından fark edilmişti. Bununla birlikte, bu yıl, özellikle son iki ay içinde, piyasa, Bitcoin’in borsa ile korelasyonunda büyük bir artış kaydetti. 22 Nisan’da Bitcoin aynı nedenlerle %5 düştü.

Bundan önce Arcane Research’ten gelen veriler, Bitcoin’in S&P 500 ile korelasyonunun 0.49’a ulaştığı Ekim 2020’den bu yana ilk kez en yüksek seviyeye ulaştığını ortaya koydu. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Chainlink (LINK) Rekor Kırdı!

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu