Mayıs Ayının Popüler Play to Earn Kriptoları

Play to earn oyunları, gerçek değeri olan ödülleri sayesinde popülerliklerini hızlıca artırmaya devam ediyor. Ödüller genellikle kripto para, NFT ve diğer blok zinciri ödülleri olmaktadır. Şu anda piyasa değeri en yüksek P2E oyunu 2 milyar 300 milyon dolar değer ile ApeCoin (APE)‘dir. Bu oyunlarda NFT’ler oyunun bir parçası olarak kullanılacak sanal silah, araç, kıyafet, pet, avatar gibi oyun içi varlığı temsil eder. Oyuncular kazandıkları NFT’leri ve tokenları oyun içindeki diğer varlıklarla takas edebilir, NFT pazarında satabilir veya kripto para borsalarında satarak nakite çevirebilir. İçerikte Mayıs ayının popüler play to earn tokenları listesine göz atacağız.

Genopets (GENE)

Mayıs Ayının Popüler Play to Earn Kriptoları 2
Genopets (GENE)

Genopets, Ekim 2021’de bir finansman turunda 8,3 milyon dollar toplamıştı. Move to earn kategorisi altında hizmet veren oyun, Genopet’ler ile oynanır. Genopets ücretsiz NFT mint etmeye izin verdiği için oyunu oynamaya başlamadan önce yüksek bir yatırıma ihtiyaç duymaz. Genopet’ler dijital fitness avatarı olarak hizmet ederler. Günlük fiziksel etkinlikleriniz ne kadar artarsa Genopet NFT’niz yani sanal yaratığınız o kadar büyür. Genopet’in, niteliklerinde ve görünüşünde iyileşmeler görülmesi için onu Genoverse maceralarında yönetmelisiniz. Aslında Genopets oyunu kullanıcıların fiziksel hareketliliği ile sanal ortam arasındaki bir köprüdür.

GENE token, son 7 günde %40,2 değer kazanmayı başararak fiyatını $12,48’a ulaştırmıştır.

Boson Protocol (BOSON)

Mayıs Ayının Popüler Play to Earn Kriptoları 3
Boson Protocol (BOSON)

Boson Protocol, Decentraland’de yerleşik ve kullanıcılara dijital dünyada fiziksel nesneler satma fırsatı sağlayan bir Metaverse projesidir. Nisan 2021’de başlatılan Boson, Haziran 2021’de Decentraland’de 700 bin dolların üzerinde bir fiyata arsa satın almıştır. Bu arsada 3D alışveriş merkezi inşa edilmiştir. Alışveriş merkezinde kullanıcıların ödül kazanmak için tamamlayabileceği çeşitli zor görevler vardır. Boson, Web3 veri pazarına yenilikler getirmeyi amaçlamaya devam etmektedir. BOSON token son 7 günde %2,7 yükselerek $0,414 fiyatına ulaşmıştır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   2023'ten Önce Alınabilecek Dogecoin Dahil En İyi 7 Meme Kripto Para Birimi

BabySwap (BABY)

Mayıs Ayının Popüler Play to Earn Kriptoları 4
BabySwap (BABY)

BabySwap, yeni GameFi projeleri başlatmak için 100.000 USD fona sahip. Kendi adını taşıyan bir NFT koleksiyonuna da sahip olan BabySwap’ta işlem ücretleri %0,3’tür. Bu protokole likidite sağlamak için iki token ile LP oluşturarak ödüller kazanılabilir. BabySwap web sitesinde birçok oyun vardır ve bu oyunları deneyimleyerek ödüller kazanabilirsiniz. Eğer P2E projeniz varsa projenizi BabySwap’ta sergileyebilir ve BabySwap büyüme fonundan destek alabilirsiniz. BabySwap’ın bilinen oyunu The Crypto You, BABY token kullanma yollarını artırıyor ve BabySwap ekosistemini geliştiriyor. $0,147 fiyatındaki BABY, son haftada %2,2 değer kaybetmiştir.

Wilder World (WILD)

Mayıs Ayının Popüler Play to Earn Kriptoları 5
Wilder World (WILD)

Bir yaşına bu ay giren Wilder World projesi, Epic Games’in Unreal Engine 5 oyun motoru ile metaverse oluşturmuştur. Bu RPG metaverse‘te kullanıcılar kıyafet, araba, sanal gayrimenkul ve farklı şeyler satın alabilir ve metaverse’te GTA’dakine benzer deneyimler yaşayabilir. Proje ilk senesini yeni doldurdu ve hala gelişme aşamasında. NFT pazarı da olan Wilder World şu anda 6 binden fazla NFT içeriyor. Bu NFT’ler, oyun içi varlıkların benzersiz 3D görüntülerine sahiptir. Hem pahalı hem de ucuz NFT’ler vardır. Wilder World’ün piyasa değeri 30,3 milyon dollara kadar düşmüştür.

Geçtiğimiz haftada %6 değer kaybeden WILD token, $0,36 fiyatındadır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu