Musk’ın “DogeFather” Tweetinin Ardından DOGE % 20’den Fazla Arttı

Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’inden bir saat sonra 0.281 $ ‘dan 0.343 $’ a yükselerek % 20’lik bir artış kaydetti. Bir Bitcoin sahibi olmasına rağmen zaman zaman Dogecoin’i şillemesiyle tanınan Musk, bir Godfather kelime oyunuyla yaklaşan SNL görünümü hakkında tweet attı.

Bu tweet’in hemen ardından fiyat yükselmeye başladı ve DOGE yazım anında 0,3126 dolardan işlem görüyor. Meme para birimi kısa süre önce, tüm olasılıklara meydan okuyan ve GameStop destanından bu yana yoğun bir şekilde yatırım yapan birçok Tik Tok milyoneri yaratarak 0.4377 $ ‘lık yeni bir ATH’ye ulaştı.

Musk'ın "DogeFather" Tweetinin Ardından DOGE % 20'den Fazla Arttı 2

Dogecoin, Meme Para Birimi Olmaktan Çıktı

DOGE bir şaka para birimi olarak başlatıldı, ancak dijital varlığın arkasındaki topluluk yıllar içinde onu gerçekten merkezi olmayan hale getirdi. DOGE, sonsuz arzı ve sahte bir dijital varlık olduğuna dair hala eleştirilerle karşı karşıya kalsa da, altcoin, birçok işletme tarafından giderek artan bir şekilde kabul görüyor. Yakın zamanda bir Nissan bayisi DOGE ile ödeme almaya başladı. Ayrıca NBA takımı Dallas Mavericks bilet satışlarında DOGE kabul ediyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Elon Musk, "Her Şeyi Açıklayan" Bir Dogecoin Videosu Paylaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu