Cardano Ana Ağı, Wrapped Bitcoin (wBTC) Entegrasyonunu Gerçekleştirdi

Bu hafta, Cardano (ADA) platformunda Bitcoin’in (BTC) ana ağa entegre edilmesiyle ilgili büyük bir gelişme yaşandı. Bu yenilik, özellikle diğer blok zincirlerine Bitcoin getirmeyi amaçlayan anetaBTC protokolü sayesinde hayata geçirildi.

Bu hamle, Cardano ağına BTC’nin eklenmesiyle blok zincirleri arası işbirliğini teşvik ederken, aynı zamanda Cardano’nun kapsamını genişletmeyi ve kripto piyasasındaki en büyük piyasa değerine sahip olan Bitcoin’e daha çok ilgi çekmeyi hedefliyor.

BTC’nin şu anki piyasa değeri tahmini 572 milyar dolar civarında, bu rakam kripto piyasa değerinin neredeyse yarısını oluşturuyor.

AnetaBTC, bu yeni entegrasyonun bir parçası olarak, Cardano ana ağında BTC basımını başarıyla gerçekleştirdi. Bu, Cardano ağında şimdiye kadar başarıyla basılmış olan 6.19 cBTC’nin bir parçasıdır.

Cardano’dan Daha Fazla Olumlu Haber

AnetaBTC protokolünde yakın gelecekte daha fazla gelişme bekleniyor. AnetaBTC’nin gelecek sürümü üzerinde çalışmalar devam ediyor.

Bu haftanın diğer dikkat çekenleri arasında, Cardano blok zincirinde gerçekleştirilen 73.2 milyon işlem ve başlatılan 137 yeni proje bulunmaktadır. Cardano’nun yeni SanchoNet ağı da bu haftanın haberlerinden biri. Bu ağ, Cardano topluluğuna yönetişim özelliklerini deneyimleme fırsatı sunuyor.

Ayrıca, Lace ekibi, kullanıcı deneyimini geliştirmek için bazı yeni özelliklerle güncellenen Lace v.1.4 sürümünü yayınladı. Cardano’nun arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG) da, Mithril çözümünü Afrika’ya genişletme planları hakkında bilgilendirme yaptı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin Topluluğundan Huobi Borsası İçin Uyarı: Riskler Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu